هفته دوم بارداری گرداوری شد

هفته دوم بارداری

 

هفته دوم بارداری نیز هفته ای است که مادران باردار به وجود یک موجود دیگر در بدن خود پی خواهند برد. زیرا علاوه بر به تعویق افتادن غیرعادی زمان پریود آنها ، اقدام به استفاده از تست های اولیه بارداری دارید که معمولا بی بی چک یکی از شایع ترین آنها می باشد. اما برای اطمینان آزمایش خون نیز یکی از سریع ترین و مطمئن ترین روش ها برای تشخیص قطعی تر به شمار می رود. شاید شما به تازگی در هفته دوم بارداری خود متوجه حضور یک جنین شده باشید اما هنوز زمان کافی دارید پس پزشک معتمدی را برای ادامه این روند انتخاب نمایید.

پزشکان معمولا از هفته های ابتدایی بارداری که اغلب از هفته دوم بارداری یا هفته هایی بیشتر از آن می باشد ، مادر باردار را تحت درمان با مکمل هایی از نوع دارویی به خصوص اسید فولیک قرار می دهند. زیرا تا ماه سوم یا ماه چهارم طناب های عصبی و نخاعی جنین در حال شکل گیری می باشد و اغلب اعضای بدن او در همین ماه ها شروع به رشد خواهد کرد ، کمبود اسید فولیک در بدن مادر می تواند با مشکلاتی همراه باشد. بنابراین با درمان مکمل ها به سطح طبیعی خواهید رسید و هیچ مشکلی در این رابطه وجود نخواهد داشت.

در هفته دوم بارداری نیز همانند هفته اول استفاده از رژیم صحیح غذایی ، ورزش های سبک اما منظم و دوری از مواد کافئینی همانند چای پر رنگ و قهوه یا مصرف قلیان و . . . را مورد توجه خویش قرار دهید. مادر باردار در هفته ها و ماه های اول بارداری خود نباید اضافه وزن زیادی داشته باشد بنابراین با مشورت توسط یک متخصص تغذیه دوران بارداری خود را با یک وضع ایده آل پشت سر بگذارید تا کاهش وزن پس از این دوران برای شما راحت تر باشد.

برخی از مادران زمانی که در هفته دوم بارداری خود متوجه باردار بودن می شوند ، به دلیل بی برنامه بودن بارداری از داشتن جنین در بدن خود ناراضی هستند و دوست دارند تا هرچه سریع تر از طریق مصرف قرص و . . . سقط را انجام دهند. در این زمان حضور یک پزشک یا یک روانشناس برای ارائه ی مشاوره به مادر باردار امری ضروری می باشد. سقط جنین تنها در مواردی که جنبه ی درمانی داشته باشد بلامانع می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هفته دوم بارداری کلیک کنید