راه های طبیعی درمان سردرد پیشانی گرداوری شد

  راه های طبیعی درمان سردرد پیشانی  

سردرد پیشانی اغلب به دلیل بیماری های عفونی است که در ناحیه ی سینوس ها رخ می دهد. معمولا سردردهایی که شدید می باشند و در ناحیه ی پیشانی به صورت سرتاسر بروز پیدا می کنند. علامتی از سینوزیت یا التهاب سینوس ها در ناحیه ی پیشانی و گونه ها می باشد. برای از بین بردن سردرد پیشانی نیاز است تا شما علت آن را که در اغلب موارد سینوزیت می باشد برطرف نمایید. در غیر این صورت این سردرد همچنان باقی خواهد ماند و به دلیل درد شدیدی که با خود به همراه دارد ممکن است شما را از کار کردن ناتوان کند.

البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که سردرد پیشانی تنها به سینوزیت مرتبط نخواهد بود. بلکه بسیاری از بیماریهای اطراف این ناحیه همچون تومور در مغز ، مشکل در بینایی ، فشارهای عصبی و . . . هم عواملی برای ایجاد سردرد در ناحیه ی پیشانی می باشد. اما در این مطلب قصد داریم تا راه های درمانی شایع ترین علت آن را برای شما توضیح دهیم.

یکی از درمان های بسیار عالی در زمینه ی سنوزیت ، بخور و مرطوب کردن راه های هوایی بینی می باشد. معمولا زمانی که عفونت در سینوس ها بقی بماند ترشحات در آنجا تجمع پیدا می کنند. با داروهای مختلفی می توان این ترشحات را به حال مایع همچون خلط و آبریزش از بینی تبدیل کرد ، اما همیشه راه طبیعی طرفداران خاص خود را دارد و یان راه همان استفاده از دستگاه بخور یا قرار گرفتن در بالای بخاری است که از آب جوش خارج می شود.

یگی از راه های درمانی دیگر برای از بین بردن سردرد پیشانی ناشی از سینوزیت استفاده از سرم شستشو برای شستن بینی و حلق می باشد. مصرف آب و مایعات فراوان می تواند به درمان بیماری کمک نماید. ترکیب گل ختمی سفید رنگ به همراه اسطوخودوس از جمله بهترنی درمان های طب سنتی برای رفع ناتوانی فرد و سردرد پیشانی می باشد.